Vrh B

Lyanna Stark s Divokou krví

A61 E3 K7 Oi Qq Xv55,7 Xf104,9 (CZ)
DKK C(1/2)
DLK 0-0
DM - N/DM
DW - N/N

Boreas Floki od Holského rybníka

A70 Of Qq Xv54,3 Xf105,7 (CZ)
DKK A(0/0)
DLK 0-0
DM - N/N
DW - N/N

 
 

*** Volní: 4 pejsci (černý, šedý, modrý a zelený obojek), a 2 fenky (žlutý a fialový obojek) ***

K odběru 21.7.2022Chovatelská stanice Aeghyra přivítá začátkem června na svět svůj druhý, tentokrát externí, vrh. Externí vrh znamená, že matka vrhu není v přímém vlastnictví chovatele, ale chovatel za ni po dobu těhotenství a pobytu štěňat nese zodpovědnost a to samé platí pro její potomky, které chovatel zaštiťuje a stará se o ně, jako by byly jeho vlastní. Vrh tedy vyrůstá v domově matky.

Máme potvrzenou březost feny Lyanna Stark s Divokou krví a psa Boreas Floki od Holského rybníka. Příjmáme rezervace na psy i fenky, fena má termín porodu 1. června 2022.

Matka i otec vrhu jsou milé a přátelské povahy, oba žijí s rodinami, takže jsou zvyklí na lidi i děti. Lyanna je jemné, submisivní povahy, proto jsme na ni vybrali sebevědomého Flokiho. Vyjma povahové kompatibility jsme vybírali psa i podle fyzických atributů - Lyanna je subtilní fena, Floki svým potomkům doufejme předá svoji statnou kostru. Zvířata by po nich měla být přiměřeně veliká, žádný výškový extrém.

Štěňata budou vyrůstat v rodině se 3 dětmi, a ještě před tím, něž byla nějak reálně naplánovaná, už měla dlouhý seznam návštěvníků, takže čekáme, že budou do nových domovů odcházet velmi dobře socializovaná. Zároveň budou zvyklá na smečku dalších psů, neboť matka sdílí domov se starší fenou a mladším samcem.

Do nového domova dostanou štěňata kromě skvělých předpokladů po rodičích i pestrou výbavičku plnou různých pomůcek, které by mohl majitel dříve či později potřebovat, pár řádek na různá témata týkající se života s vlčákem s údělem majitele nikoli nutit, ale nejlépe nasměrovat na dobrou cestu, než si vybere vlastní. Štěňata budou očkovaná, odčervená, čipovaná, s Europasem a do 2-3 měsíců po odběru obdrží i PP (standardní čekací doba na zpracování materiálů u ČMKU/ČKS). Zároveň majitel "vyfasuje" i chovatelku, která mu bude po ruce každý den po dobu života psa, a v ideálním případě zájmu i super komunitu lidí skládající se ať už z majitelů předchozího vrhu, tak z majitelů a přátel z komunity ČSV. Ani pro prvomajitele tedy pořízení vlčáka nebude tak izolující a neznámé; setká se s naprostým pochopením a snahou co nejlépe pomoci a poradit.

Majitele hledáme trpělivé, ochotné se učit a hledat nové cesty v případě, že "standardní postupy" nebudou fungovat. U vlčáků platí, že co individuální kus, to individuální manuál a některé věci byť fungují na jednoho nemusí platit na druhého. Není ale nic, co by se nedalo řešit v případě, že se to začne řešit včas. Hledáme majitele, pro které bude vlčák parťákem do života a kteří by se svým psem podnikali všemožné aktivity, v nichž dostanou maximální podporu. Hledáme majitele, kteří budou ochotní stav svého psa sdílet s chovatelem.

Jak bylo řečeno výše, byť je CHS z jižních Čech, štěňata budou vyrůstat kousek od Brna. Podmínkou pro možnost návštěvy a případné rezervace, je primární kontakt s chovatelem - se mnou. Připravte se tedy na spoustu otázek na Váš život, prostředí, v jakém bude štěně vyrůstat a budoucí plány.