Vrh D

Abisko Dimma Ganymelo

A60 K1 L2 Od Qp Xv54,2 Xf105 (CZ)
DKK A(0/0)
DLK 0-0
DM - N/DM
DW - N/N

Irok Jantarowa Wataha

DKK A(0/0)
DLK 0-0
DM - N/N
DW - N/DW

Junior šampion Polska, Jr PL winner 2019


PŘEKVAPENÍ!Ani v nejdivočejších snech by mě nenapadlo, že dva měsíce poté, co se rozloučím s posledními Céčky, budeme jednat o potenciálním narození Déček. Ale jak se říká, lidí míní a čévéčka velmi ráda mění.

Máma vrhu, Dimma, pro nás ve finále není nic nového. Je to neteř jak Girči, tak Yukona, neboť Dimmin otec je Girčin bratr a Dimmina máma je Yukonova polosestra. Po povahové stránce se tedy potýkáme s něčím, co je napříč touto CHS, a zvlášť u vrhu A, důvěrně známé.

Dimmča je drobná, energická a sebevědomá fenka, která si umí udělat doma pořádek. K cizím je zprvu nedůvěřivá, ale brzy se otrká a pak ji od sebe člověk pomalu neodlepí; obecně má ráda ženy, kdežto pány si více vybírá. Cizích dětí se po špatné zkušenosti straní; nereaguje nijak agresivně, pouze se snaží vyhnout střetu. Je to mistryně tulení a zalehávání čehokoli, kde si zrovna člověk chce udělat pohodlí. Velice ráda cvičí (možná má spíš raději pamlsky) a její majitel přiznává, že kdyby s ní byl aktivnější, byla by úspěšná i v různých psích sportech, zkusili spolu třeba Rally obedience, nosework, či stopy. Výstavy ji baví, a ačkoli svému majiteli trénink na kruh nedává zadarmo, když se jde do kruhu na ostro, vždy se ukáže v celé své kráse.

Obecně je trochu obětí svého vzhledu, neboť se může neznalým lidem jevit, že má trochu Resting Bitch Face, tedy že v klidovém stavu může její výraz působit zle, což občas lidi znervozní. Je to však velmi milá holka a dalo by se říct, že na ČSV bývá i podezřele klidná.

Iroka jsem měla v oku dlouhou dobu. Vzhledem k tomu, že je přenašeč DM, nemohla jsem ho zatím v chovu nijak využít, ale velmi se mi líbí jeho syté barvy, bohatý kožich a obecně mírná, přátelská povaha. Když jsme se tedy s majitelem Dimmy před několika měsíci bavili o tom, že by s Dimmou chtěl chovat, byl to jeden z mých prvních tipů na potenciálního nápadníka, byť jsem v té době věděla, že primární úmysl byl s Dimmou udělat externí vrh pod svou mateřskou chovatelskou stanicí Ganymelo. Nejen, že jsem však v Irokovi viděla potenciál pro to, aby svým kožichem vylepšil Dimmino trochu spořejší osrstění, ale obecně jsou pro nás samečci s plyšákovou mírnou povahou k nezaplacení. A v neposlední řadě - je to prostě kocour.

Nakonec se situace a možnosti sešly tak, že jsme se s požehnáním Dimminy chovatelky spolu s jejím majitelem dohodli na tom, že tento vrh zaštítí Aeghyra. Od vrhu očekáváme přátelské povahy a snadnou cvičitelnost kvůli silné motivaci na pamlsky. Je pravděpodobné, že většina vrhu, ne-li všichni, budou mít velmi syté barvy, od kontrastních černých po sytou hnědou, ale taky se může objevit pár kousků šediváčků, kteří si udrží aspoň tu pořádnou černou. Nejdůležitější je, že oba rodiče jsou v první řadě výborní společníci a tak se můžeme těšit na další generaci příjemných zvířat se zajímavým exteriérem.

Ačkoli není Dimma v mém přímém vlastnictví, pravidla, resp. nároky, na potenciální majitele platí stejná, jako by byla, což platí i pro nabízený chovatelský standard, od servisu, po péči o odchovy a detaily jako výbavičky atd., s přidanou hodnotou dvou osob, na které se budou moci majitelé kdykoli obrátit, místo jedné. Nové majitele také uvítáme do kolektivu a postupně se, podle místa bydliště, seznámí se svými dalšími příbuznými ať už v rámci naší CHS, tak i dalších podílejících se na zrození tohoto vrhu. Jinými slovy bude uděláno vše v našich silách, aby budoucí majitelé měli co nejlepší start do života se svým novým parťákem a s dostatečnou podporou.